בלוג

איך לבחור נכון חדר בריחה במיוחד אם זאת הפעם הראשונה שלכם ולהנות מהבילוי.

  1. תבחרו הרכב הקבוצה – רק מבוגרים או כמשפחה עם הילדים וכמה משתתפים יהיו בקבוצה. במצב האידאלי בין 3 ל5 משתתפים. לקבוצה כזאת יתאים כל חדר בריחה קלאסי ואף אחד לא ישתעמם בצד. אם אתם הולכים לחדר בריחה עם הילדים, זה אולי יגביל אותכם קצת בבחירת נושא של החדר, אבל זה לא אומר שאתם הולכים לחדר בריחה רק בשביל הילדים.
  2. אם זאת פעם ראשונה שלכם, גם אם הההרכב של הקבוצה הוא רק מבוגרים – אל תבחרו חדר מפחיד. זה ז׳אנר נפרד של חדרי בריחה ולאוהבי אימה חובה לחוות אותו אך לא בפעם הראשונה.
  3. הדירוג של חדרי בריחה בארץ ההכי מדויק ואמין נמצא באתר https://ecr.escaper.co.il/ ומאוד עוזר לבחור בין החדרים לפי הציון.
  4. כל המידע החשוב יש באתר האינטרנט של כל חדר, תקראו. חדר יכול להכיל אלמנטים של פעילות פיזית קלה ואם אתם בידיוק נקעו רגל לפני יומיים, אז כנראה עדיף הפעם לבחור חדר אחר.
  5. תתכננו נסיעה, תבדקו בוויז כמה זמן היא תיקח, תוסיפו זמן לאיזה פקק שיש פתאום בדרך – העצבים שלכם בגלל שאתם מאחרים ומפעיל לחוץ לא יוסיפו אלא להפך, יורידו הנאה מהבילוי.
  6. תקשיבו לתדריך של המפעיל מה מותר לעשות במשחק ומה לא לעשות. מעבר לזה שהחדר חייב להישאר שלם לקבוצה הבאה כמו שאתם קיבלתם אותו והמפעיל יתערב כל פעם במשחק אם תעשו משהו שלא צריך לעשות – הכללים האלו תמיד מיועדים לעלות רמת ההנאה מהמשחק כי מעשים שלא מביאים לתוצאות – מתסכלים.
  7. כאשר אתם נכנסים לחדר בריחה עצמו – אל תרוצו ללחוץ על הכפתורים, לסובב כל מה שמסתובב ולהעלות ולהוריד מתגים – תסתכלו על החפצים והתפאורה שיש בחדר, תחפשו קשרים היגיוניים בין האלמנטים ותרגישו ״קליק״ בראש כאשר משהו אחד מתחבר למשהו אחר בצורה הגיונית. זה חלק מאוד גדול של הכיף במשחק.
  8. אם המפעיל מציע לכם הכוונה (בתנאי שבחרתם חדר שדואג לשירות מקצועי) – זה לא כי הוא רוצה להגיד לכם שאתם מטומטמים. כנראה לא שמתם לב על איזשהו חלק קטן של החידה ואתם תקועים סתם ומאבדים זרימה של המשחק. זה גורם לתסכול ומוריד הנאה מהמשחק. חדר בריחה זה לא מבחן או תחרות אינטלקטטואלית – זה בילוי.
  9. והדבר ההכי חשוב – אף פעם אל תגידו 2 משפטים בחדר בריחה: ראשון – ״למצוא אותכם זה חדר בריחה״, המפעילים כבר לא יכולים לשמוע את זה. ושני – ״מה השיא?״. ברגע שאתם שואלים את זה – לא תצליחו לפתור אף חידה לבד ותסיימו בשעה, אפילו אולי קצת יותר משעה. אנחנו לא יודעים איך זה עובד, אבל עובד תמיד.